
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3G3DV |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | AC Motor |
| Control / Drive Type: | Variable Frequency Drive (VFD) |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 460V |
| Current - Output: | 3.4A |
| Wattage - Load: | 1.5 kW |
| Voltage - Supply: | 460VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 50°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 3G3DVA4015-0001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VARI FREQ DRIVE 2.1A 480V LOAD
VARI FREQ DRIVE 4.8A 460V LOAD
VARI FREQ DRIVE 5A 240V LOAD
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL
THERMISTOR NTC 47KOHM 4090K BEAD
CONFIG POWER CHASSIS 900W 4 SLOT
VARI FREQ DRIVE 3.4A 460V LOAD