
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | OMNUC W |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Module |
| Motor Type: | Servo |
| Control / Drive Type: | Servo AC |
| Number of Motors: | 1 |
| Voltage - Load: | 230V |
| Current - Output: | 18.5A |
| Wattage - Load: | 2 kW |
| Voltage - Supply: | 200 ~ 230VAC |
| Interface: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Features: | - |
| For Use With/Related Products: | OMNUC W Series |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of R88D-WT20H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VARIABLE FREQUENCY DRIVE 240V
VARI FREQ DRIVE 1060A 575V LOAD
MONITOR 9A RELAY GEN PURP
CAP CER 4700PF 1KV X7R 2225
DC DC CONVERTER 5V 1W
MOUNTING ADAPTER FOR LDR2-120
SERVO DRIVER 18.5A 230V LOAD