
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 100VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 90.65 / 640 |
| Power - Rated: | 200W |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.433" (11.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.181" (30.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 2.756" (70.00mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Features: | Key |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 270.5 / 1910 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of MSME021S1S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 410 RPM 6V MICR METAL
VIBRATION ERM MTR 10000 RPM 3V
SERVOMOTOR RC 4.8V
CRYSTAL 18.4320MHZ 16PF SMD
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 50.0000MHZ HCMOS
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V