
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Pololu 20D Metal Gearmotor |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Gearmotor |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 6VDC |
| RPM: | 57 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | - |
| Power - Rated: | 1.8W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Diameter - Shaft: | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.709" (18.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | - |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 3708 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
VARISTOR 22V 10A 0603
GEARMOTOR 57 RPM 6V METAL
ANALOG VOLTAGE OUTPUT SENSOR, 2C