
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | L12 |
| Package: | Retail Package |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Linear Actuator |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 6VDC |
| RPM: | - |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 79.13 / 22000 (Linear) |
| Power - Rated: | - |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Diameter - Shaft: | 0.354" (9.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 3.937" (100.00mm) - Stroke Length |
| Mounting Hole Spacing: | 5.984" (152.00mm) |
| Termination Style: | Wire Leads with Connector |
| Features: | Stroke Limit Switches |
| Gear Reduction Ratio: | 50 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of L12-100-50-6-S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STANDARD MOTOR 4000 RPM 24V
VIBRATION COIN MTR 9K RPM 1.1G
GEARMOTOR 380 RPM 6V PLANETARY
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
COOLX POWER SUPPLY
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
L12-S MICRO LINEAR ACTUATOR