R88M-K20030H-B
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
DataSheet
R88M-K20030H-B PDF
Motor Type:-
Voltage - Rated:230VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):90.65 / 640
Power - Rated:200W
Encoder Type:Incremental
Size / Dimension:Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Diameter - Shaft:0.433" (11.00mm)
Length - Shaft and Bearing:1.181" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing:2.756" (70.00mm)
Termination Style:Connector
Features:Brake
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):270.5 / 1910
Operating Temperature:0°C ~ 40°C