
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS E |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 184.1 / 1300 |
| Power - Rated: | 400W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.433" (11.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.181" (30.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 2.756" (70.00mm) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Features: | Key |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 538.1 / 3800 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 |
Current price of MUMA042P1S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 459 RPM 12-32V SMI21
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
GEARMOTOR 98 RPM 6V MICRO METAL
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 83.6658MHZ CMOS SMD
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
CONN DIN HDR 48POS PCB RA GOLD