
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 339.9 / 2400 |
| Power - Rated: | 750W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.748" (19.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.378" (35.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 3.543" (90.00mm) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 1005 / 7100 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MSMD082G1A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STANDARD MOTOR 11700 RPM 6V
GEARMOTOR 27 RPM 24V
STANDARD MOTOR 3700 RPM 24V
CRYSTAL 26.0000MHZ 19PF SMD
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
FAN 12VDC 60X25MM 4WIRES
CONN JACK 1PORT 100 BASE-T PCB