
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PKN12 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 3VDC |
| RPM: | 7796 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 0.028 / 0.2 |
| Power - Rated: | - |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 0.394" Dia (10.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.039" (1.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.248" (6.30mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.283" (7.20mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of PKN12EB105C1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
PQ12-S MICRO LINEAR ACTUATOR
SERVOMOTOR RC 6V MICR METAL GEAR
GEARMOTOR 14.2 RPM 6V MICR METAL
RES NETWORK 12 RES MULT OHM 8SIP
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
COOLX POWER SUPPLY
STANDARD MOTOR 7796 RPM 3V