R88M-GP40030H-B
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
DataSheet
R88M-GP40030H-B PDF
Motor Type:-
Voltage - Rated:200VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):184.1 / 1300
Power - Rated:400W
Encoder Type:Incremental
Size / Dimension:Square - 3.150" x 3.150" (80.00mm x 80.00mm)
Diameter - Shaft:0.551" (14.00mm)
Length - Shaft and Bearing:1.181" (30.00mm)
Mounting Hole Spacing:3.543" (90.00mm)
Termination Style:Cable with Connector
Features:Brake
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):516.9 / 3650
Operating Temperature:0°C ~ 40°C