
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 22S28 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 15VDC |
| RPM: | 10000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 0.552 / 3.9 |
| Power - Rated: | 2.8W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 0.866" Dia (22.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.059" (1.50mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.295" (7.50mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.472" (12.00mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 |
Current price of 22S28-208E.1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
GEARMOTOR 5 RPM 230V
GEARMOTOR 800 RPM 24V PLANETARY
VIBRATION ERM MOTOR 10K RPM 0.91
COOLX POWER SUPPLY
COOLX POWER SUPPLY
STANDARD MOTOR 10000 RPM 15V
CONN RCPT HSNG FMALE 6POS PNL MT