
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 40P |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | Brushless (BLDC) |
| Voltage - Rated: | 12V |
| RPM: | 13800 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 25.78 / 182 |
| Power - Rated: | 241W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 1.575" Dia (40.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.197" (5.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.984" (25.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 1.102" (28.00mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 45°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 |
Current price of 121388800010A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STANDARD MOTOR 3300 RPM 24V
VIBRATION ERM MOTOR 10K RPM 0.4G
VIBRATION MTR DUAL MAGNET 1.6G
STANDARD MOTOR 13800 RPM 12V
SENSOR PHOTODIODE 1300NM TO46
CONN HDR 41POS SMD GOLD
CONN PLUG HSG FMALE 39POS INLINE