P16-150-64-12-S
Description
P16-S MICRO LINEAR ACTUATOR
DataSheet
P16-150-64-12-S PDF
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:12VDC
RPM:-
Torque - Rated (oz-in / mNm):323.73 / 90000 (Linear)
Size / Dimension:-
Diameter - Shaft:0.354" (9.00mm)
Length - Shaft and Bearing:5.906" (150.00mm) - Stroke Length
Mounting Hole Spacing:7.756" (197.00mm)
Termination Style:Wire Leads with Connector
Features:Stroke Limit Switches
Gear Reduction Ratio:64
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-10°C ~ 50°C