
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A5 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 100VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 184.1 / 1300 |
| Power - Rated: | 400W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.551" (14.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 1.181" (30.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 2.756" (70.00mm) |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Features: | Key |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 538.1 / 3800 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 |
Current price of MHMD041G1S is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
L12-I MICRO LINEAR ACTUATOR
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
STANDARD MOTOR 10000 RPM 24V
SERVOMOTOR 3000 RPM 100V
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD
DC DC CONVERTER 24V 100W
TCO 250VAC 1A 130C (266F) AXIAL