
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECMA |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 220VAC |
| RPM: | 3000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 45.32 / 320 |
| Power - Rated: | 100W |
| Encoder Type: | Incremental |
| Size / Dimension: | Square - 1.575" x 1.575" (40.00mm x 40.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.315" (8.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.984" (25.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 1.811" (46.00mm) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Features: | Key, Oil Seal |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 135.9 / 960 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5 | ||
| 10 | ||
| 25 |
Current price of ECMA-C20401RS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STANDARD MOTOR 10000 RPM 6V
GEARMOTOR 6V TAMIYA DUAL GEARBOX
VIBRATION ERM MOTOR 9000 RPM 3V
RES ARRAY 19 RES 100K OHM 20SOIC
SERVOMOTOR 3000 RPM 220V
MEDIUM PRESSURE SWITCH, RAISING,
PUSH-IN T-FITTING