
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Standard |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 4.7VDC |
| RPM: | 20000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 19.44 / 137.3 |
| Power - Rated: | 0.23W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 0.315" Dia (8.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.039" (1.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.236" (6.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | - |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 114990071 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
VIBRATION LRA MOTOR 2V
STANDARD MOTOR 12000 RPM 3V
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
RES ARRAY 13 RES 15K OHM 14SOIC
MEMS OSC XO 33.3330MHZ LVCMOS LV
DC DC CONVERTER 48V 75W
STANDARD MOTOR 20000 RPM 4.7V