
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MINAS A6 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | AC Motor |
| Function: | Servomotor |
| Motor Type: | - |
| Voltage - Rated: | 200VAC |
| RPM: | 2000 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 3385 / 23900 |
| Power - Rated: | 5kW |
| Encoder Type: | Absolute |
| Size / Dimension: | Square - 6.929" x 6.929" (176.00mm x 176.00mm) |
| Diameter - Shaft: | 1.378" (35.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 3.150" (80.00mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 9.173" (233.00mm) |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Features: | Brake, Key, Oil Seal, Protective Lip |
| Gear Reduction Ratio: | - |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | 10139 / 71600 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MHMF502L1H7 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 1000 RPM 200V
115/60 4.8RPM CW AXE
MOTOR 82640 GEARBOX RE1 RATIO 14
NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 12
XTAL OSC XO 71.5909MHZ CMOS SMD
MOTOR AC SERVO 200V HI 5KW IP67
CONN JACK 1PORT 1000 BASE-T PCB