MHMF012L1S1
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
Catalog
Motors - AC, DC
DataSheet
MHMF012L1S1 PDF
Type Description
Series:MINAS A6
Package:Box
Part Status:Active
Type:AC Motor
Function:Servomotor
Motor Type:-
Voltage - Rated:200VAC
RPM:3000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):45.32 / 320
Power - Rated:100W
Encoder Type:Absolute
Size / Dimension:Square - 1.575" x 1.575" (40.00mm x 40.00mm)
Diameter - Shaft:0.339" (8.60mm)
Length - Shaft and Bearing:0.984" (25.00mm)
Mounting Hole Spacing:1.811" (46.00mm)
Termination Style:Cable with Connector
Features:Key
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):157.2 / 1110
Operating Temperature:0°C ~ 55°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MHME502SCG
MHME502SCG
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V
STANDARD MOTOR 3700 RPM 12V
SERVOMOTOR 12-32V DRIVE SMI21
SiT3373AC-1E2-33NC445.500000Y
SiT3373AC-1E2-33NC445.500000Y
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ LVPECL
Y070680K0000T0L
Y070680K0000T0L
RES 80K OHM 0.01% 0.4W RADIAL
MHMF012L1S1
MHMF012L1S1
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
VE-J6X-IW-S
VE-J6X-IW-S
DC DC CONVERTER 5.2V 100W