
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 82722 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | DC Motor |
| Function: | Gearmotor |
| Motor Type: | Brushed |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| RPM: | 222 RPM |
| Torque - Rated (oz-in / mNm): | 70.81 / 500 |
| Power - Rated: | 3.2W |
| Encoder Type: | - |
| Size / Dimension: | Round - 1.082" Dia (27.50mm) |
| Diameter - Shaft: | 0.157" (4.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.535" (13.60mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 0.807" (20.50mm) |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Features: | - |
| Gear Reduction Ratio: | 15 |
| Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): | - |
| Operating Temperature: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 82722009 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
SERVOMOTOR 3000 RPM 200V
BRUSHLESS MOTOR
SERVOMOTOR 2000 RPM 200V
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ LVPECL
LED COB CX1510 3500K WHITE SMD
GEARMOTOR 222 RPM 24V