
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Technology: | Piezoelectric |
| Type: | Open Frame (Pull) |
| Duty Cycle: | - |
| Voltage - Rated: | 5VDC |
| Stroke Length: | 0.394" (10.00mm) |
| Power (Watts): | 3 W |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Bushing Thread: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Solder Tab |
| Size / Dimension: | 1.161" L x 1.142" W x 0.350" H (29.50mm x 29.00mm x 8.90mm) |
| Diameter - Shaft: | - |
| Shaft Detail: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PT-XST70-S10F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ACCESSORY
PIEZO MOTOR, STAGE, ACTUATOR 5MM
PIEZO MOTOR, STAGE, ACTUATOR 6MM
FAN 12VDC 80X20MM 3WR
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER
PIEZO MOTOR, STAGE WITH CABLE
DC DC CONVERTER 3.3V 33W