
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 23KM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Hybrid |
| Coil Type: | Bipolar |
| Voltage - Rated: | 24VDC |
| Current Rating (Amps): | 2.1 A |
| Steps per Revolution: | 200 |
| Step Angle: | 1.8° |
| Accuracy: | - |
| Torque - Holding (oz-in / mNm): | 177.04 / 1250 |
| Size / Dimension: | Square - 2.220" x 2.220" (56.40mm x 56.40mm) |
| NEMA Frame Size: | 23 |
| Diameter - Shaft: | 0.250" (6.35mm) |
| Length - Shaft and Bearing: | 0.813" (20.64mm) |
| Mounting Hole Spacing: | 1.856" (47.14mm) |
| Termination Style: | Connector |
| Operating Temperature: | - |
| Coil Resistance: | 2 Ohms |
| Features: | Round Shaft |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of 23KM-K144B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
STEP MOTOR PM GEARED BIPOLAR 5V
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 24V
FIXED IND 750NH 1.1A 205 MOHM TH
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 7.62MM
ST PIPE MRKR, SLFRC ACID ORANGE,