AGS100-I50
Manufacturer
iBASE Technology
VIGOR # :
Description
(AGS) GATEWAY SYSTEM, FANLESS DE
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
AGS100-I50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Function:Gateway
Modulation or Protocol:-
Frequency:1.6GHz
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, RS-232/422/485, RJ45, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
450-00038-K1
450-00038-K1
SENTRIUS MG100 MICRO GATEWAY, LT
WISE-6610-N100-A
WISE-6610-N100-A
LORAWAN GATEWAY SUPPORTS UP TO 1
PR55-17B
PR55-17B
WIRELESS TO ETHERNET MODEM
RNCF1206AKT10R0
RNCF1206AKT10R0
RES 10 OHM 0.05% 1/4W 1206
MODULAR RELAY HOLDER
AGS100-I50
AGS100-I50
JANTXV1N6630
JANTXV1N6630
DIODE GEN PURP 900V 1.4A AXIAL