MTCDTIP-L4E1-266A-868
Manufacturer
Multi-Tech Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
LTE CAT4 IP67 BASE STA 8CH EU
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
MTCDTIP-L4E1-266A-868 PDF
Type Description
Series:MultiTech Conduit® IP67
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Gateway
Modulation or Protocol:802.11a/b/g/n, Bluetooth, GPRS, HSPA+, LoRa, LTE
Frequency:868MHz
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, USB
Sensitivity:-
Power - Output:27dBm
Data Rate (Max):150Mbps
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ED-560
ED-560
ETHERNET TO 4 ANALOGUE OUTPUTS +
ASB-6355-SR04-GLB
ASB-6355-SR04-GLB
ACCELERATED 6355-SR04 LTE ROUTER
WMB
WMB
WALL BRKT FMS WING-MGR FDS-PC
Z0103MA0,412
Z0103MA0,412
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3