XPS1002FC-02-S
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
XPRINTSERVER OFFICE APPLE AIRPRI
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
XPS1002FC-02-S PDF
Type Description
Series:xPrintServer®
Package:Box
Part Status:Active
Function:Router
Modulation or Protocol:-
Frequency:-
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XR-Z14-CW1P1
XR-Z14-CW1P1
XBEE ZB RANGE EXTENDER US PLUG
WR44-M8F1-AE1-RF
WR44-M8F1-AE1-RF
CELLULAR ROUTER NA/EMEA 4G LTE
SN-6721-AT
SN-6721-AT
FULL ROUTER CAPABILITY, SIXVIEW
SN74LVC573AQDWRQ1
SN74LVC573AQDWRQ1
IC D-TYP LATCH OCT TRI-ST 20SOIC
XPS1002FC-02-S
XPS1002FC-02-S
GA0603A1R2DXBAP31G
GA0603A1R2DXBAP31G
CAP CER 1.2PF 100V C0G/NP0 0603
73005W 0081000
73005W 0081000