PWSE1000200B
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
PREMIERWAVE SE1000 WITH 256MB FL
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
PWSE1000200B PDF
Type Description
Series:PremierWave® SE1000
Package:Box
Part Status:Active
Function:Router
Modulation or Protocol:-
Frequency:400MHz
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, I²C, RS-232, RS-485, SPI UART, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
WR21-D52A-DE1-TA
WR21-D52A-DE1-TA
CELLULAR ROUTER EMEA CDMA
FWA8600-RPSU
FWA8600-RPSU
FWA 1U 19 RACKMOUNT APPLIANCE, M
BB-400
BB-400
NEURON EDGE INDUSTRIAL CONTROLLE
C8051F560DK
C8051F560DK
C8051F55X/F56X/F57X EVAL BRD
PWSE1000200B
PWSE1000200B
SA111A182JAR
SA111A182JAR
CAP CER 1800PF 100V NP0 AXIAL
LX8585-33CP
LX8585-33CP
IC REG LIN 3.3V 4.6A TO220 POWER