SGX5150103US
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
GATEWAY 802.11 ETHERNET RS232
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
SGX5150103US PDF
Type Description
Series:SGX 5150
Package:Box
Part Status:Active
Function:Gateway
Modulation or Protocol:802.11a/b/g/n/ac
Frequency:-
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, RS-232, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:IoT Gateway
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SE5901B-IO-4G-B
SE5901B-IO-4G-B
INDUSTRIAL SERIAL-CELLULAR GATEW
BMT-AI8 BACNET MS/TP
GX-C
GX-C
2.4 GHZ, 153.6K OVER THE AIR DAT
VJ0805D200MLAAJ
VJ0805D200MLAAJ
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
K151K10X7RF5UH5
K151K10X7RF5UH5
CAP CER 150PF 50V X7R RADIAL
SGX5150103US
SGX5150103US
GATEWAY 802.11 ETHERNET RS232
OP32B332K251CT
OP32B332K251CT
CAP MLCC 1210 X7R 10% SMD