QUARTZ-GOLD-W21-LTE4 (EU) + ACCESSORIES
Manufacturer
Siretta
VIGOR # :
Description
QUARTZ-GOLD GIGABIT ROUTER 4G EU
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
QUARTZ-GOLD-W21-LTE4 (EU) + ACCESSORIES PDF
Type Description
Series:QUARTZ
Package:Box
Part Status:Active
Function:Router
Modulation or Protocol:GPS, LTE
Frequency:700MHz, 800MHz, 900MHz, 1.8GHz, 2.1GHz, 2.6GHz
Applications:General Purpose, LTE
Interface:Ethernet, RS-232
Sensitivity:-160dBm
Power - Output:-
Data Rate (Max):150Mbps
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
GW-2215I
GW-2215I
MODBUS/TCP TO RTU/ASCII GATEWAY
FWA8308-2SLOT
FWA8308-2SLOT
FWA 1U 19" RACKMOUNT APPLIANCE,