Z100S1AFR
Manufacturer
Laird Connectivity
VIGOR # :
Description
ZIGBEE ROUTER, SMT, 100MW, OTA,
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
Z100S1AFR PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Function:Transceiver, ZigBee™
Modulation or Protocol:802.15.4 Zigbee™
Frequency:2.4GHz ~ 2.4835GHz
Applications:ZigBee™
Interface:-
Sensitivity:-100dBm
Power - Output:100mW