MTCDT-LAT1-247A-915-US
Description
LTE AEP PROGRAMMABLE GATEWAY W/M
DataSheet
MTCDT-LAT1-247A-915-US PDF
Type Description
Series:MultiConnect® Conduit™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Function:Gateway
Modulation or Protocol:802.11a/b/g/n, Bluetooth, HSPA+, LoRa, LTE
Frequency:915MHz
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):100Mbps
Features:IoT Gateway
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RTLTE-300-W-VZ
RTLTE-300-W-VZ
LTE CELL ROUTER 1ETN 2SIM WIFI
BB-MESR321
BB-MESR321
ROUTER 3G HSPA ETH
NL-S-2GT-V
NL-S-2GT-V
SERIAL DEVICE SERVER 1-PORT
MTCDT-LAT1-247A-915-US
MTCDT-LAT1-247A-915-US
RN732ATTD6262A10
RN732ATTD6262A10
RES 62.6K OHM 0.05% 1/10W 0805
ELFH23290
ELFH23290
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM