X4H-Z1U-B101-US
Manufacturer
Digi
VIGOR # :
Description
GATEWAY ZIGBEE ETHERNET RS232
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
X4H-Z1U-B101-US PDF
Type Description
Series:ConnectPort™ X4
Package:Bulk
Part Status:Active
Function:Gateway
Modulation or Protocol:ZigBee™
Frequency:2.4GHz
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, RS-232, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):21Mbps
Features:IoT Gateway
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SE5901A-4G
SE5901A-4G
INDUSTRIAL SERIAL-CELLULAR GATEW
RWPB L1
RWPB L1
ROUTER WEATHERPROOF BOX - 1XETH,
PR100070
PR100070
CANOPEN
1210J0160562FCT
1210J0160562FCT
CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 1210
0603Y1001P80CCT
0603Y1001P80CCT
CAP CER 1.8PF 100V C0G/NP0 0603