BT-6821-GE
Manufacturer
Red Lion
VIGOR # :
Description
GSM HSPA,5P,SCRW,MC8790
Catalog
Gateways, Routers
DataSheet
BT-6821-GE PDF
Type Description
Series:Sixnet® Networking
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Function:Gateway
Modulation or Protocol:HSPA
Frequency:-
Applications:General Purpose
Interface:Ethernet, RS-232, USB
Sensitivity:-
Power - Output:-
Data Rate (Max):-
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DSEW-100D-5V
DSEW-100D-5V
SERIAL DEVICE SERVER 2-PORT
WR41-E1S1-DA1-SU
WR41-E1S1-DA1-SU
CELLULAR ROUTER GPRS/EDGE WR41
MTCDP-EV3-N3-1.0-DW
MTCDP-EV3-N3-1.0-DW
PROGRAMMABLE GATEWAY
1825J0250682FCR
1825J0250682FCR
CAP CER 6800PF 25V C0G/NP0 1825
ELM 3-640
ELM 3-640
LED MT SR VERT X 0.640" 5MM 3LD
FT441AA
FT441AA
IC REG BUCK ADJ 900MA SOT23-5