UD110000B-01
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
ETHERNET TO SER RS-232/422/485
Catalog
Serial Device Servers
DataSheet
UD110000B-01 PDF
Type Description
Series:UDS1100
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Ethernet to Serial
Interface:RS-232/422/485
Number of Ports:1
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
ED2100002-01
ED2100002-01
ETHERNET TO SER RS-232/422/485
TSH-724
TSH-724
TINY SERIAL PORT SHARING DEVICE
IMG-120T
IMG-120T
INDUSTRIAL 2-PORT RS422/485 SERI
ENTUBE SE STD (2000V 5V)
ENTUBE SE STD (2000V 5V)
TRANSDUCER VOLTAGE DIVIDER
UD110000B-01
UD110000B-01
KSK-1A85-1550
KSK-1A85-1550
SWITCH REED SPST-NO 1A 1000V