ED2100002-01
Manufacturer
Maestro Wireless Solutions (Lantronix)
VIGOR # :
Description
ETHERNET TO SER RS-232/422/485
Catalog
Serial Device Servers
DataSheet
ED2100002-01 PDF
Type Description
Series:EDS2100
Package:Box
Part Status:Active
Type:Ethernet to Serial
Interface:RS-232/422/485
Number of Ports:2
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TSH-724
TSH-724
TINY SERIAL PORT SHARING DEVICE
IMG-120T
IMG-120T
INDUSTRIAL 2-PORT RS422/485 SERI
BB-VESP211-232
BB-VESP211-232
ETHERNET TO SERIAL RS-232
1210J2500561FFR
1210J2500561FFR
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1210
1812D332J101KHT
1812D332J101KHT
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1812