VI-508-DP-RH-W
Description
LCD MOD 5 DIG 5 X 1 REFLECTIVE
DataSheet
VI-508-DP-RH-W PDF
Display Type:TN - Twisted Nematic
Display Mode:Reflective
Character Size:10.16mm H x 4.83mm W
Outline L x W x H:50.80mm x 30.48mm x 2.80mm
Viewing Area:45.72mm L x 17.78mm W
Backlight:-
Voltage - Supply:3V
Dot Size:-
Interface:Parallel
Controller Type:-
Operating Temperature:-30°C ~ 80°C