NV4W-MR41
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
LCD MODULE 4.6IN MONO P/R/W
Catalog
Display Modules - LCD, OLED Character and Numeric
DataSheet
NV4W-MR41 PDF
Type Description
Series:NV
Package:Bulk
Part Status:Active
Number of Characters:-
Display Format:-
Character Format:-
Display Type:LCD - Monochrome
Display Mode:-
Character Size:-
Outline L x W x H:146.00mm x 74.00mm x 26.00mm
Viewing Area:109.00mm L x 41.00mm W
Backlight:LED - Pink/Red/White
Voltage - Supply:24V
Dot Size:-
Interface:RS-422/285
Controller Type:-
Operating Temperature:0°C ~ 50°C