NHD-2.4-240320CF-CTXI#-FT
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
LCD DISP TFT 2.4" 240X320
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-2.4-240320CF-CTXI#-FT PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.4" (60.96mm)
Viewing Area:38.32mm W x 50.26mm H