4DLCD-144
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
LCD TFT 1.4" 128X128 RGB 65K
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
4DLCD-144 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.44" (36.57mm)
Viewing Area:25.50mm W x 26.50mm H