NHD-1.8-128160EF-CSXN#
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
LCD 1.8" TFT SUNLIGHT READABLE
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.8-128160EF-CSXN# PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.8" (45.72mm)
Viewing Area:28.03mm W x 35.04mm H