E28RA-I-CW480-N
Manufacturer
Focus LCDs
VIGOR # :
Description
2.8" IPS TFT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E28RA-I-CW480-N PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Non-Touch
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:44.80mm W x 60.25mm H