NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
LCD TFT 480X272 6 OCLK VIEW
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-4.3-480272EF-ATXL#-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:98.70mm W x 57.50mm H