UEZGUI-1788-70WVT-BA
Manufacturer
Future Designs, Inc.
VIGOR # :
Description
7.0" RES TOUCH LCD GUI MODULE
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
UEZGUI-1788-70WVT-BA PDF
Type Description
Series:uEZ® GUI
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:7" (177.80mm)
Viewing Area:154.18mm W x 85.85mm H