SK-GEN4-28DT-PI
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD TFT 2.8" 240X320
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
SK-GEN4-28DT-PI PDF
Type Description
Series:gen4
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:2.8" (71.12mm)
Viewing Area:43.20mm W x 57.60mm H