ULCD-144-G2
Manufacturer
4D Systems
VIGOR # :
Description
MOD TFT-LCD 1.44" 128X128 GOLDLX
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
ULCD-144-G2 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.44" (36.57mm)
Viewing Area:25.50mm W x 26.50mm H