MDT0096A2IS-SPI
Manufacturer
Midas Displays
VIGOR # :
Description
0.96" IPS TFT, 80 X 160 RESOLUTI
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
MDT0096A2IS-SPI PDF
Type Description
Series:MDT0096A2
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:0.96" (24.38mm)
Viewing Area:10.80mm W x 21.70mm H