LCT-H480272M43W1T
Manufacturer
Lumex, Inc.
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD-TFT 480X272 W/TOUCH
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
LCT-H480272M43W1T PDF
Type Description
Series:InfoVue
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:95.04mm W x 53.86mm H