EA TFT035-32ANN
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
LCD MOD 320X240 RGB W/ BACKLIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA TFT035-32ANN PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:3.5" (88.90mm)
Viewing Area:73.10mm W x 55.50mm H