E2266CS0C1
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
2.66" EPD, A-MB, W.ITC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E2266CS0C1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:2.66" (67.56mm)
Viewing Area:60.09mm W x 30.70mm H