NHD-1.8-128160EF-CTXI#-T
Manufacturer
Newhaven Display, Intl.
VIGOR # :
Description
DISPLAY LCD TFT TOUCH 24PIN
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
NHD-1.8-128160EF-CTXI#-T PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:Resistive
Diagonal Screen Size:1.8" (45.72mm)
Viewing Area:30.03mm W x 37.04mm H