EA EDIPTFT43-A
Manufacturer
Electronic Assembly (Display Visions)
VIGOR # :
Description
LCD MOD GRAPH 480X272 W/ BACKLIT
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
EA EDIPTFT43-A PDF
Type Description
Series:Intelligent Display - EA eDIP
Package:Bulk
Part Status:Active
Display Type:TFT - Color
Display Mode:Transmissive
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:4.3" (109.22mm)
Viewing Area:98.70mm W x 57.50mm H