E2154JS0C1
Manufacturer
Pervasive Displays
VIGOR # :
Description
1.54" EPD, SPECTRA, W.ITC
Catalog
Display Modules - LCD, OLED, Graphic
DataSheet
E2154JS0C1 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Display Type:TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Display Mode:-
Touchscreen:-
Diagonal Screen Size:1.54" (39.12mm)
Viewing Area:27.51mm W x 27.51mm H